Február 10-től lehet pályázni az őshonos állatok tartását támogató felhívásra
- Állattenyésztés
- 2025. január 22.
- 11
- 0

A magas genetikai értéket képviselő, mezőgazdasági szempontból értékes állatfajták megőrzését és fenntartását segítő "Állati genetikai erőforrások in situ megőrzésének támogatása" című pályázati felhívásra 2025. február 10-től lehet támogatási kérelmet benyújtani. A pályázni szándékozó állattartóknak legkésőbb január 25-ig egyeztetniük kell a támogatási kérelemben feltüntethető egyedek/állományok azonosító számát a fajta fenntartásáért felelős tenyésztőszervezettel - hívta fel a figyelmet közleményében az Agrárminisztérium (AM).
Az ötéves támogatás által fajonként és fajtánként eltérő, egyedenként 35-től 700 euróig terjedő, vissza nem térítendő támogatásban részesülhetnek azok a génmegőrzéssel foglalkozó természetes és jogi személyek vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek, akik hozzájárulnak a védett őshonos, veszélyeztetett mezőgazdasági és fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági állatfajták megőrzéséhez, illetve önkéntes alapon vállalják a kötelezettségek megvalósítását és azokat teljesítik – emelte ki az AM.
A támogatási kérelmek benyújtására 2025. február 10-től február 28-ig lesz lehetőség.
Fontos, hogy a fajta fenntartásáért felelős tenyésztőszervezet határozza meg azon egyedek/állományok körét, amelyeket a kedvezményezett bevonhat a támogatásba, így a pályázni szándékozóknak – a támogatási kérelemhez kapcsolódó megszemélyesítés érdekében – még a támogatási kérelem benyújtását megelőzően, legkésőbb 2025. január 25-ig egyeztetniük kell a támogatási kérelemben feltüntethető egyedek/állományok azonosító számát a tenyésztőszervezettel – erősítette meg a minisztérium.
- Az ázsiai lódarázs megjelenése Magyarországon – Segítse Ön is a védekezést!
- Az egész uniós agrár-élelmiszeripart tönkreteheti Ukrajna csatlakozása
- A magyar gazdák érdekeiért Brüsszelben tárgyaltak a NAK és a MAGOSZ vezetői
- A legjobbak közé került a magyar agrárvállalkozás
- Minden idők legnagyobb haltelepítése várható
- Téli álomra készül a sündisznó, vigyázzunk rá!
2025. május 9.
A magyar természetvédelem innovatív példája!
2025. május 9.
Van ahol már nem probléma a szenny
2025. május 9.
„Micsoda malacunk van!”
2025. május 8.
Először rendezték meg a termelők gasztronómia versenyét
2025. május 8.
Új célterülettel bővül a hungarikum pályázati felhívás
2025. május 8.