Február 10-től lehet pályázni az őshonos állatok tartását támogató felhívásra
- Állattenyésztés
- 2025. január 22.
- 15
- 0

A magas genetikai értéket képviselő, mezőgazdasági szempontból értékes állatfajták megőrzését és fenntartását segítő "Állati genetikai erőforrások in situ megőrzésének támogatása" című pályázati felhívásra 2025. február 10-től lehet támogatási kérelmet benyújtani. A pályázni szándékozó állattartóknak legkésőbb január 25-ig egyeztetniük kell a támogatási kérelemben feltüntethető egyedek/állományok azonosító számát a fajta fenntartásáért felelős tenyésztőszervezettel - hívta fel a figyelmet közleményében az Agrárminisztérium (AM).
Az ötéves támogatás által fajonként és fajtánként eltérő, egyedenként 35-től 700 euróig terjedő, vissza nem térítendő támogatásban részesülhetnek azok a génmegőrzéssel foglalkozó természetes és jogi személyek vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek, akik hozzájárulnak a védett őshonos, veszélyeztetett mezőgazdasági és fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági állatfajták megőrzéséhez, illetve önkéntes alapon vállalják a kötelezettségek megvalósítását és azokat teljesítik – emelte ki az AM.
A támogatási kérelmek benyújtására 2025. február 10-től február 28-ig lesz lehetőség.
Fontos, hogy a fajta fenntartásáért felelős tenyésztőszervezet határozza meg azon egyedek/állományok körét, amelyeket a kedvezményezett bevonhat a támogatásba, így a pályázni szándékozóknak – a támogatási kérelemhez kapcsolódó megszemélyesítés érdekében – még a támogatási kérelem benyújtását megelőzően, legkésőbb 2025. január 25-ig egyeztetniük kell a támogatási kérelemben feltüntethető egyedek/állományok azonosító számát a tenyésztőszervezettel – erősítette meg a minisztérium.
- Pergetésbejelentés: Elindult a méz visszahagyás bejelentő felülete
- Figyelem! Méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez!
- Kihirdették a 2025-ös Országos Borverseny győzteseit!
- One Health megközelítés – a fenntarthatóbb jövő kulcsa?
- Itt az aszálykár kompenzációs támogatás a kukoricatermelőknek!
- Magyarország Kormánya harcol az aszály ellen és a gazdák érdekeit nézi
2025. július 12.
A pince ékessége – de miért is használjuk borkészítésre?
2025. július 11.
Pergetésbejelentés: Elindult a méz visszahagyás bejelentő felülete
2025. július 11.
Méhcsaládok milliói pusztultak el – a tönk szélén a méhészetek
2025. július 10.