A baromfi kivételével nőtt az élőállatvágás mennyisége az első fél évben
- Állattenyésztés, Jó hírek
- 2025. szeptember 4.
- 0
Baromfiból kevesebbet, sertésből és szarvasmarhából többet vágtak a belföldi vágóhidak az idei első fél évben, mint 2024 azonos időszakában - olvasható az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) honlapján közzétett összesítésben.
Idén Magyarországon június végéig 50,3 ezer darab szarvasmarha került vágóhídra, a tavalyi első fél évhez képest 26,1 százalékkal több. Sertésből 2 millió 417 ezret vágtak, éves összevetésben 3,6 százalékkal többet, míg baromfiból 113,7 milliót, 4,1 százalékkal kevesebbet.
A baromfifélék közül a kacsavágás 55,3 százalékkal, a libavágás 14,7 százalékkal csökkent, míg a pulykavágás 4,5 százalékkal, a csirkevágás pedig 5,4 százalékkal nőtt.
Az összefoglaló szerint az idei és a tavalyi első fél év összevetésében a vágóhidakon előállított baromfihús mennyisége 273,8 tonnáról 262,3 tonnára csökkent, míg a sertéshús mennyisége 223,3 tonnáról 234,2 tonnára, a marhahús mennyisége 10,5 ezer tonnáról 14,5 tonnára nőtt.
Magyarországon majdnem 250 vágóhíd rendelkezik engedéllyel, de nem működik mindegyik – tették hozzá.
Forrás: MTI
- Virágzik a levendula: rövid ideig tart a legértékesebb időszak
- A klímaváltozás átírhatja, mit termesztünk Magyarországon
- Már nem csak az aszály a gond: így gyengíti a kukoricát a hőség és a stressz
- Tartós kánikula jön: az egész országra hőségriasztás lép életbe
- Kevesebb vízzel is boldogul: a cirok lehet a jövő egyik fontos gabonája
- Több gép, több fejlesztés: élénkült a mezőgazdasági beruházási kedv
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.
Elkezdődött az aratás – erre érdemes figyelni az utakon
2026. június 23.
Tokaji bor került a világ legjobbjai közé a londoni borversenyen
2026. június 22.
A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
2026. június 22.