Először rendezték meg a termelők gasztronómia versenyét
A Magyarország étele 2025 rendezvény keretében, első alkalommal rendezték meg a termelők gasztronómia versenyét, az Agroturizmus Étele versenyt Szolnokon, a Debreceni Egyetem Campusán – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az MTI-vel.
A verseny egyéni (termelő és családja), valamint REL csapatok (termelők és séfek) kategóriában zajlott. Két csapat, illetve hét egyéni versenyző került be a döntőbe, ahol szempont volt többek közt a környezeti, társadalmi fenntarthatóság, a kreativitás, a tradíció, az újszerűség, a táji jelleg, az alapanyagok felhasználásának ötletessége és sokszínűsége, a termelői és a bio alapanyagok, valamint az ételek elnevezése is – írták.
A közlemény szerint az egyéni verseny első helyezettje a Bükkalja – Csupaszív Fürjészet volt Bogácsból, a csapatverseny nyertese a Tokaj Art Wine Tállyáról.
Hozzátették, 25 termelő és kézműves, valamint vidékfejlesztési szervezet mutatkozott be a termelői vásár és vidékfejlesztési kiállítás keretében. A kiállítás nemcsak értékesítési lehetőséget biztosított a termelők számára, de egy gasztroszemlét is, amelyen a termelők visszajelzést kaptak termékeikről, valamint értékesítési technikáikról séfektől.
A kétnapos rendezvény szervezői a Kislépték és az ÉTREND Egyesület volt, a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) közreműködésével.
- Virágzik a levendula: rövid ideig tart a legértékesebb időszak
- Kevesebb vízzel is boldogul: a cirok lehet a jövő egyik fontos gabonája
- Villányi merlot lett a világ legjobb vörösbora
- A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
- Több mint 180 régi gyümölcsfát őriznek egy zalai plébánia kertjében
- Már 632 millió köbméter vizet tartanak vissza országszerte
2026. június 26.
Magyarország ismét Európa élére kerülhet a napraforgó-termelésben
2026. június 26.
Júliusi időjárás: záporok, hőhullámok és újabb aszály fenyeget
2026. június 25.
Nem csak hagyományőrzés: a kézi kaszálás újra fontos szerepet kap
2026. június 24.