Létrehozták az Aszályvédelmi Operatív Törzset
- Agrárhírek, Jó hírek
- 2025. május 7.
- 0
A mai napon létrehoztuk az Aszályvédelmi Operatív Törzset - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a Facebookon közzétett videójában.
A kormányfő azt mondta, hogy minden tudományos és szakmai elemzés szerint Magyarország idén is aszályos év elé néz annak ellenére, hogy most éppen esik az eső.
„Ez nem egy új probléma Magyarországon, hol az árvízzel, hol a belvízzel, hol az aszállyal kell megküzdenünk. Idén aszályos év lesz, ezzel kell hát megbirkóznunk” – fogalmazott Orbán Viktor.
A miniszterelnök elmondta, hogy kedden az operatív törzs tagjaival számba vették a rendelkezésre álló eszközöket, a lehetőségeket, hogy az idei évben elhárítsuk az aszály következményeit és mérsékeljük a károkat.
„Minden gazdát arra kérek, hogy működjön együtt az operatív törzzsel, mert közös érdekünk, hogy a földeken is sikeres évet zárhassunk”
– zárta videóüzenetét Orbán Viktor.
- Virágzik a levendula: rövid ideig tart a legértékesebb időszak
- Kevesebb vízzel is boldogul: a cirok lehet a jövő egyik fontos gabonája
- A klímaváltozás átírhatja, mit termesztünk Magyarországon
- A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
- Több mint 180 régi gyümölcsfát őriznek egy zalai plébánia kertjében
- Villányi merlot lett a világ legjobb vörösbora
2026. június 25.
Nem csak hagyományőrzés: a kézi kaszálás újra fontos szerepet kap
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.
Elkezdődött az aratás – erre érdemes figyelni az utakon
2026. június 23.