Párbeszéd indult az állati melléktermékek kezelésének korszerűsítéséről
- Agrárhírek
- 2025. március 7.
- 0
Cél a gazdák terheinek csökkentése és a hatékonyabb hulladékgazdálkodás kialakítása.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezésére, az Agrárminisztérium és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) bevonásával szakmai egyeztetésre került sor az állati termékpályákat képviselő szakmai szervezetek és az ATEV Zrt. részvételével az állati melléktermék-kezelés hatékonyságának javítása érdekében.
A találkozóra egy szakmai megbeszéléssorozat első állomásaként tekintenek a résztvevők, amelynek során elindították az együttműködést és a közös gondolkodást az állati melléktermékeket érintő kérdéskörökben.
Az állati eredetű melléktermékek megfelelő kezelése az állattartás működtetésének alapfeltétele. Számos ponton kapcsolódik az állategészségügyhöz, a járványvédelemhez és a körkörös gazdálkodáshoz is, így napjainkban jóval többről szól, mint egyszerű megsemmisítésről.
Forrás: NAK
- Új kezdeményezés indul: egymást segíthetik a hazai ökogazdaságok
- Ez a növény egyszerre gyomelnyomó, talajjavító és méhcsalogató
- Hatékonyabb takarmányozás vagy új agrártrend? Vizsgálják a kukoricapehely hatását
- Nem csak a komposzt segít: a zöldtrágya csodát tehet a talajjal
- Nem a márkanév győz – új trend rajzolódik ki a borfogyasztásban
- A túlbetonozás ára: termőföldet, vizet és hűvösebb városokat veszítünk
2026. június 9.
Kevesebb víz, új megoldások: változhat a vetés logikája
2026. június 6.