Párbeszéd indult az állati melléktermékek kezelésének korszerűsítéséről
- Agrárhírek
- 2025. március 7.
- 0
Cél a gazdák terheinek csökkentése és a hatékonyabb hulladékgazdálkodás kialakítása.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezésére, az Agrárminisztérium és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) bevonásával szakmai egyeztetésre került sor az állati termékpályákat képviselő szakmai szervezetek és az ATEV Zrt. részvételével az állati melléktermék-kezelés hatékonyságának javítása érdekében.
A találkozóra egy szakmai megbeszéléssorozat első állomásaként tekintenek a résztvevők, amelynek során elindították az együttműködést és a közös gondolkodást az állati melléktermékeket érintő kérdéskörökben.
Az állati eredetű melléktermékek megfelelő kezelése az állattartás működtetésének alapfeltétele. Számos ponton kapcsolódik az állategészségügyhöz, a járványvédelemhez és a körkörös gazdálkodáshoz is, így napjainkban jóval többről szól, mint egyszerű megsemmisítésről.
Forrás: NAK
- Virágzik a levendula: rövid ideig tart a legértékesebb időszak
- A klímaváltozás átírhatja, mit termesztünk Magyarországon
- Kevesebb vízzel is boldogul: a cirok lehet a jövő egyik fontos gabonája
- Már nem csak az aszály a gond: így gyengíti a kukoricát a hőség és a stressz
- A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
- Több mint 180 régi gyümölcsfát őriznek egy zalai plébánia kertjében
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.
Elkezdődött az aratás – erre érdemes figyelni az utakon
2026. június 23.
Tokaji bor került a világ legjobbjai közé a londoni borversenyen
2026. június 22.
A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
2026. június 22.