Télen is marad a nyári vízszint a Nagykunsági-főcsatornán
- Agrárhírek
- 2025. október 22.
- 0
A vízhasznosítási idényen túl is marad a Nagykunsági-főcsatorna 725 centiméteres nyári üzemvízszintje - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság.
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság a vízkészletek megőrzése érdekében a Nagykunsági-főcsatornán, illetve annak Keleti-ágán a vízhasznosítási időszakon túl is a nyári vízszinttartási üzemrendet alkalmazza. Az így, tározással rendelkezésre álló 10,8 millió köbméter segíti a vízhiányos állapot kezelését, a talajvízkészlet növelését a beszivárgás révén, egyúttal felkészülés az elkövetkező időszakban jelentkező mezőgazdasági és ökológiai vízigények kielégítésére. Ez pedig kedvező hír a Nagykunsági-főcsatornán horgászóknak is, a több víz ugyanis több halat jelent.
Idén a Nagykunsági-főcsatorna I. bögéjének (a Tisza-tó és Örményes közötti szakaszának) téli vízszintről történő feltöltését február 12-én kezdték meg az öntözési idényben előírt 725 centiméteres üzemi vízszint fölé 730 centiméterre. A csapadékszegény időjárás okozta aszálykárok enyhítésére – többlet vízkészlet betározása érdekében – a Nagykunsági-főcsatorna I. bögéjének üzemi vízszintjét június 26-29. között 750-es vízállásig, majd 760 centiméteres szintig emelték meg.
Forrás: KÖTIVIZIG
- Virágzik a levendula: rövid ideig tart a legértékesebb időszak
- A klímaváltozás átírhatja, mit termesztünk Magyarországon
- Kevesebb vízzel is boldogul: a cirok lehet a jövő egyik fontos gabonája
- Már nem csak az aszály a gond: így gyengíti a kukoricát a hőség és a stressz
- A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
- Több mint 180 régi gyümölcsfát őriznek egy zalai plébánia kertjében
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.
Elkezdődött az aratás – erre érdemes figyelni az utakon
2026. június 23.
Tokaji bor került a világ legjobbjai közé a londoni borversenyen
2026. június 22.
A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
2026. június 22.