Télen is marad a nyári vízszint a Nagykunsági-főcsatornán
- Agrárhírek
- 2025. október 22.
- 0
A vízhasznosítási idényen túl is marad a Nagykunsági-főcsatorna 725 centiméteres nyári üzemvízszintje - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság.
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság a vízkészletek megőrzése érdekében a Nagykunsági-főcsatornán, illetve annak Keleti-ágán a vízhasznosítási időszakon túl is a nyári vízszinttartási üzemrendet alkalmazza. Az így, tározással rendelkezésre álló 10,8 millió köbméter segíti a vízhiányos állapot kezelését, a talajvízkészlet növelését a beszivárgás révén, egyúttal felkészülés az elkövetkező időszakban jelentkező mezőgazdasági és ökológiai vízigények kielégítésére. Ez pedig kedvező hír a Nagykunsági-főcsatornán horgászóknak is, a több víz ugyanis több halat jelent.
Idén a Nagykunsági-főcsatorna I. bögéjének (a Tisza-tó és Örményes közötti szakaszának) téli vízszintről történő feltöltését február 12-én kezdték meg az öntözési idényben előírt 725 centiméteres üzemi vízszint fölé 730 centiméterre. A csapadékszegény időjárás okozta aszálykárok enyhítésére – többlet vízkészlet betározása érdekében – a Nagykunsági-főcsatorna I. bögéjének üzemi vízszintjét június 26-29. között 750-es vízállásig, majd 760 centiméteres szintig emelték meg.
Forrás: KÖTIVIZIG
- Új kezdeményezés indul: egymást segíthetik a hazai ökogazdaságok
- Ez a növény egyszerre gyomelnyomó, talajjavító és méhcsalogató
- Hatékonyabb takarmányozás vagy új agrártrend? Vizsgálják a kukoricapehely hatását
- Nem csak a komposzt segít: a zöldtrágya csodát tehet a talajjal
- Hőkamerás drónokkal mentik az őzgidákat a kaszálások előtt
- A köles lehet a jövő egyik nyertese a változó klímában
2026. június 9.
Kevesebb víz, új megoldások: változhat a vetés logikája
2026. június 6.