Újabb 5 milliárd forint támogatás feldolgozó üzemek fejlesztésére
Az Agrárminisztérium elkötelezett a hazai, minőségi élelmiszert előállító vállalkozások segítése mellett. A Közös Agrárpolitika keretében, európai uniós társfinanszírozással megvalósuló, a feldolgozó üzemek fejlesztését segítő pályázati felhívásnak köszönhetően 94 beruházási projekt összesen 5,1 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásban részesült. A mostani döntésekkel már több mint 12,2 milliárd forint támogatás megítéléséről született döntés - jelentette be közleményében az Agrárminisztérium (AM).
A beruházási támogatás révén a pékségektől a zöldségfeldolgozásig, a tésztaelőállítástól a húsfeldolgozásig számos hazai kis- és középvállalkozás újíthatja meg a mezőgazdasági termékek feldolgozását végző termelési technológiáját, korszerűsítheti vagy bővítheti meglévő üzemét, felújíthatja energetikai rendszerét, valamint új eszközöket, gépeket szerezhet be – ismertette a minisztérium.
Az érintettek a tervezett beruházási költségek 50 százalékára pályázhattak, de ez bizonyos esetekben elérhette a 70 százalékot is. A nyertesek a támogatási összeg 25 százalékáig, de legfeljebb 50 millió forintig előleget is igényelhetnek projektjeik megvalósításához – fűzték hozzá.
A minisztérium közleményéből kiderült az is, hogy a már benyújtott pályázatok bírálata a következő hetekben folytatódik.
- Virágzik a levendula: rövid ideig tart a legértékesebb időszak
- Kevesebb vízzel is boldogul: a cirok lehet a jövő egyik fontos gabonája
- Villányi merlot lett a világ legjobb vörösbora
- A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
- Több mint 180 régi gyümölcsfát őriznek egy zalai plébánia kertjében
- Már 632 millió köbméter vizet tartanak vissza országszerte
2026. június 26.
Magyarország ismét Európa élére kerülhet a napraforgó-termelésben
2026. június 26.
Júliusi időjárás: záporok, hőhullámok és újabb aszály fenyeget
2026. június 25.
Nem csak hagyományőrzés: a kézi kaszálás újra fontos szerepet kap
2026. június 24.