Idén már októberben világra jött az első szürkemarha borjú
- Állattenyésztés, Jó hírek
- 2025. november 3.
- 0
A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság Sóstói Állattartótelepén október 31-én hajnalban egy egészséges, nőivarú szürkemarha borjú jött világra. Ezzel kezdetét vette az idei ellési időszak, amely várhatóan február közepéig tart majd – számolt be róla a nemzeti park.
A pirók színű, átlagos testtömegű üszőborjú anyjának ez már nem az első ellése. A szürkemarha tehenek általában könnyen, emberi segítség nélkül hozzák világra utódaikat. Rendszerint az esti, éjszakai órákban ellenek, aminek valószínűleg az az oka, hogy amikor még a szabad természetben éltek, akkor fontos volt, hogy mire reggel a ragadozók portyára indulnak, addigra az újszülött borjak már talpra álljanak, ne legyenek olyan védtelenek.
Az igazgatóság Sóstói Állattartótelepén idén legalább 200 szürkemarha borjút várnak. A legtöbb borjú általában novemberben és decemberben érkezik, az utolsók pedig februárban. A tehenek még kijárnak a legelőre, de a cél most már nem annyira a legeltetés, mint inkább a napi mozgásigényük kielégítése.
Forrás és illusztráció: Körös-Maros Nemzeti Park
- Virágzik a levendula: rövid ideig tart a legértékesebb időszak
- Kevesebb vízzel is boldogul: a cirok lehet a jövő egyik fontos gabonája
- A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
- Villányi merlot lett a világ legjobb vörösbora
- Több mint 180 régi gyümölcsfát őriznek egy zalai plébánia kertjében
- Júliusi időjárás: záporok, hőhullámok és újabb aszály fenyeget
2026. június 27.
Mind a 27 Olaszrizling megfelelt a Szupermenta tesztjén
2026. június 26.
Magyarország ismét Európa élére kerülhet a napraforgó-termelésben
2026. június 26.
Júliusi időjárás: záporok, hőhullámok és újabb aszály fenyeget
2026. június 25.