A St. Andrea Szőlőbirtoké a Az Év pincészete díj
- Agrárhírek, Jó hírek
- 2025. július 30.
- 0
A magyar borászatok hittel, kitartással, hűséggel dolgoznak, lépést tartanak a technológia és fogyasztói szokások változásával, ennek köszönhetően pedig a magyar bor tovább tudta erősíteni hírnevét a világban – jelentette ki az Agrárminisztérium (AM) a tárca mezőgazdaságért felelős államtitkára az év pincészete elismerés átadásán, amit idén a St. Andrea szőlőbirtok érdemelt ki.
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa, a Magyar Bor Akadémia és a Magyar Szőlő- és Bortermelők Szövetsége által alapított, „Az Év Pincészete Magyarországon” kitüntető címet 2025-ben az egerszalóki St. Andrea Szőlőbirtok kapta. Az elismerést kedden, ünnepélyes keretek között adták át a szőlőbirtok egerszalóki központjában.
A rendezvényen Rókusfalvy Pál Nemzeti Bormarketingért Felelős kormánybiztos, dr. Pajtók Gábor, a térség országgyűlési képviselője, Hubai Imre, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára, valamint Nyitrainé dr. Sárdy Diána, a Magyar Bor Akadémia elnöke méltatta a családi gazdaság eddig elért eredményeit, a tudatos, sok évre visszanyúló tervezést és építkezést, a termőhely gondos kiválasztását, gondozását, a kiváló borminőségre való törekvést.
Elhangzott: az Év Pincészete nem egy egyszerű birtokszépségverseny, itt fontos, hogy a külcsín komoly tartalmat is rejtsen, testesüljön meg benne az elegancia, a stílus. Ez mind igaz a dr. Lőrincz György és családja vezette St. Andrea Szőlőbirtokra, amelyre igazodási pontként lehet tekinteni. A birtokot irányító család nem csak hátteret ad és a támaszt nyújt, hanem több generációs sikertörténetet is ír. Kiemelték: a díjat olyan borászat kaphatja meg, amely az ágazat teljes vertikumában, beleértve a szőlőművelést, a borkészítést és értékesítést, illetve a borturizmust, magas színvonalon népszerűsíti a kulturált borfogyasztást és a magyar borkultúrát.
- Virágzik a levendula: rövid ideig tart a legértékesebb időszak
- A klímaváltozás átírhatja, mit termesztünk Magyarországon
- Kevesebb vízzel is boldogul: a cirok lehet a jövő egyik fontos gabonája
- A magyar nyár íze: honnan jön a legjobb dinnye?
- Több mint 180 régi gyümölcsfát őriznek egy zalai plébánia kertjében
- Már 632 millió köbméter vizet tartanak vissza országszerte
2026. június 25.
Nem csak hagyományőrzés: a kézi kaszálás újra fontos szerepet kap
2026. június 24.
Tartós kánikula érkezik: harmadfokú hőségriasztást rendeltek el
2026. június 23.
Elkezdődött az aratás – erre érdemes figyelni az utakon
2026. június 23.